Ohmite TA305PA1R00JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 1ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA305PA1R00JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Power resistor, Thick Film
Temperature Coefficient
450 ppm/°C
450 ppm/°C
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 450ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL
TE ConnectivitySQMW71R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1Ohm, 5% +/-Tol, -300, 300Ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity / AMP2-1623789-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 2% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 1 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Glass RDL
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA1R00JE