Ohmite TA203PA200RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 3W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA203PA200RJE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J200E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT200R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 24.4949V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 200 Ohm 5% 3W ±50ppm/C Glass RDL
RESISTOR, THICK FILM, 200 OHMS, 3 W, 5%, SMT, PLANAR, HEAT SINK
RES, 200R, 3W, THICK FILM, RADIAL;
200¦¸ ¡À5% 3W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*15.75mm
TA203PA200RJE, OHMITE MANUFACTURING
RES, 200R, 3W, RADIAL, THICK FILM; Resistance:200ohm; Product Range:Power Chip TA Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Radial Leaded; Voltage Rating:350VAC; Resistor Technology:Thick Film RoHS Compliant: Yes