Ohmite B12J4K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 4000ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Electro Sonic
element14 APAC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite B12J4K0E 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
783
Resistance
4 kΩ
4 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
12 W
12 W
Composition
Ceramic, Power resistor, Wirewound
Power resistor, Wirewound
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
OhmiteB12J4K0
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 4000ohm, 244.949V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB8J4K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 8W, 4000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB20J4K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 4000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4000ohm, 109.5445V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 4kOhm 1W
描述
Wirewound Res.-Through Hole 12watt 4K 5% Axial RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, WIREWOUND, RES 4 KILOHMS, PWR-RTG 12 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 4K Ohm 5% 12W ±260ppm/C Vitreous Enamel AXL
RESISTOR, WIREWOUND, 4KOHM, 12W, 5%; Res; RESISTOR, WIREWOUND, 4KOHM, 12W, 5%; Resistance:4kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:12W; Temperature Coefficient:± 260ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; MSL:MSL 1 - Unlimited; Body Material:Ceramic