Ohmite B12J15RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 15ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页9 年前
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite B12J15RE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
此零件
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,003
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
12 W
12 W
Composition
Ceramic, Power resistor, Wirewound
Power resistor, Wirewound
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
OhmiteB12J15R
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 15ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB8J15RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 8W, 15ohm, 250V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 12.247V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 15 OHMS, PWR-RTG 12 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
RES, 15R, 12W, WIREWOUND, AXIAL; Available until stocks are exhausted
Res Wirewound 15 Ohm 5% 12W ±260ppm/C Vitreous Enamel AXL