NXP Semiconductors MPC860ENCZQ50D4
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.32um 50MHz 357-Pin BGA Tray
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet77 页21 年前
Newark
element14 APAC
NXP Semiconductors
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Core Architecture
PowerPC
PowerPC
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
3.465 V
Introduction Date2004-09-19
相关零件
NXP SemiconductorsMPC855TZQ50D4