NXP Semiconductors MPC860DPZQ66D4
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.32um 66MHz 357-Pin BGA Tray
Obsolete
数据表和文档
NXP Semiconductors
_legacy Avnet
SHENGYU ELECTRONICS
Freescale Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
1
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
3.465 V
Introduction Date2004-09-19
相关零件
NXP SemiconductorsMPC860TZQ66D4
NXP SemiconductorsMPC860TVR66D4
NXP SemiconductorsMPC860ENVR66D4
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 66MHz, CMOS, PBGA357
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 66MHz 357-PBGA (25x25)
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture SoC, 66MHz, CPM, ENET, ATM, HDLC, PCMCIA, 0 to 95C