NXP Semiconductors MPC860DEVR80D4
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.32um 80MHz 357-Pin BGA Tray
Obsolete
数据表和文档
NXP Semiconductors
_legacy Avnet
SHENGYU ELECTRONICS
Freescale Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Core Architecture
PowerPC
PowerPC
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
3.465 V
Introduction Date2012-02-10
相关零件
NXP SemiconductorsMPC855TVR80D4
NXP SemiconductorsMPC857TZQ80B
NXP SemiconductorsMPC860TVR80D4
描述
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 357-PBGA (25x25)
RISC Microprocessor, 32-Bit, 80MHz, CMOS, PBGA357
MPU, 32BIT, 80MHZ, BGA-357; Product Range: PowerQUICC Family PowerQUICC I Series Microprocessors; MPU Core Size: 32bit; Program Memory Size: -; No. of Pins: 357Pins; MPU Case Style: BGA; Supply Voltage Min: 3V; Supply Voltage