NXP Semiconductors MK10DX64VLH5
NXP MK10DX64VLH5 32 Bit Microcontroller, ARM Cortex-M4, 50 MHz, 64 KB, 16 KB, 64 Pins, LQFP
数据表和文档
IHS
Datasheet61 页14 年前
NXP Semiconductors SCT
Freescale Semiconductor
Farnell
3 个月趋势:
+29.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Introduction Date2012-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMK10DN64VLH5
Kinetis K10: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 64KB Flash, 16KB SRAM, 64-LQFP
NXP SemiconductorsMKL16Z64VLH4
Kinetis KL16: 48MHz Cortex-M0+ Ultra-Low Power MCU, 64KB Flash, 8KB SRAM, 64-LQFP
NXP SemiconductorsMKL33Z64VLH4
Kinetis KL33: 48MHz Cortex-M0+ Ultra-Low Power MCU, 64KB Flash, 8KB SRAM, Segment LCD, 64-LQFP
STMicroelectronicsSTM32F101R8T6
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F051R8T6
ARM-BASED 32-BIT MCU RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 48MHz, CMOS, PQFP64
STMicroelectronicsSTM32F051R8T7
描述
Kinetis K10: 50Mhz Cortex-M4 Performance Mcu, 96Kb Flash, 16Kb Sram, 64-Lqfp Rohs Compliant: Yes
MCU 32-Bit K10 ARM Cortex M4 RISC 64KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4 CPU, 50MHz, CMOS, PQFP64
ROHS3Compliant GULL WING QUAD CMOS Microcontroller 1.8/3.3V -40C~105C TA 18.2mA 50MHz
Kinetis K10 Series 64 kB Flash 2 kB RAM SMT 32-Bit Microcontroller - LQFP-64
MCU, KINETIS, K10, CORTEX M4, 64LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex - M4) Kinetis K10; Core Size:32bit; No. of I/O's:44; Supply Voltage Range:1.71V to 3.6V; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:64; Program Memory Size:64KB; EEPROM Memory Size:2KB; RAM Memory Size:16KB; CPU Speed:50MHz; Oscillator Type:External, Internal; No. of Timers:3; Peripherals:ADC, Comparator, DAC, DMA, PWM, Timer; Embedded Interface Type:I2C, SPI, UART; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)