NXP Semiconductors MK10DN64VLH5
Kinetis K10: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 64KB Flash, 16KB SRAM, 64-LQFP
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet61 页14 年前
Datasheet73 页12 年前
NXP Semiconductors SCT
Freescale Semiconductor
Augswan
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMK10DX64VLH5
NXP MK10DX64VLH5 32 Bit Microcontroller, ARM Cortex-M4, 50 MHz, 64 KB, 16 KB, 64 Pins, LQFP
NXP SemiconductorsMK20DX64VLH5
Kinetis K20: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 96KB Flash, 16KB SRAM, Full-Speed USB, 64-LQFP
NXP SemiconductorsMK20DN64VLH5
Kinetis K20: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 64KB Flash, 16KB SRAM, Full-Speed USB, 64-LQFP
STMicroelectronicsSTM32F101R8T6
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F051R8T6
ARM-BASED 32-BIT MCU RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 48MHz, CMOS, PQFP64
STMicroelectronicsSTM32F051R8T7
描述
MCU 32-Bit K10 ARM Cortex M4 RISC 64KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4 CPU, 50MHz, CMOS, PQFP64
Product Range:kinetis Arm Cortex-M4 Microcontrollers; Architecture:arm Cortex-M4; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:50Mhz; Program Memory Size:64Kb; Ram Memory Size:16Kb; No. Of Pins:64Pins; Mcu Case Style:lqfp; No. Of I/o S:44I/o S Rohs Compliant: Yes
MCU, KINETIS, K10, CORTEX M4, 64LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex - M4) Kinetis K10; Core Size:32bit; No. of I/O's:44; Supply Voltage Range:1.71V to 3.6V; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:64; Program Memory Size:64KB; RAM Memory Size:16KB; CPU Speed:50MHz; Oscillator Type:External, Internal; No. of Timers:3; Peripherals:ADC, Comparator, DAC, DMA, PWM, Timer; Embedded Interface Type:I2C, SPI, UART; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)