NXP Semiconductors GTL2005PW,112
e4 74GTL2005 Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) GTL level shifter translator 3.3V 5mm -40C~85C TA
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页17 年前
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Translator
Translator
Number of Channels
4
Propagation Delay
5.9 ns
5.9 ns
Data Rate
Low Level Output Current
40 mA
40 mA
40 mA
High Level Output Current
-12 mA
-12 mA
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Quiescent Current
3 mA
3 mA
3 mA
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Texas InstrumentsSN74GTL2014PWR
Level Translator GTL-/GTL/GTL+ to LVTTL|LVTTL to GTL-/GTL/GTL+ 14-Pin TSSOP T/R
4-bit dual supply translating transceiver with configurable voltage translation; 3-state
Texas InstrumentsSN74AVC4T245PWR
Four-bit dual-supply bus transceiver with configurable voltage-level shifting 16-TSSOP -40 to 85
Texas InstrumentsCD40109BPWR
CMOS Quad Low-to-High Voltage Level Shifter (20V Rating) 16-TSSOP -55 to 125
描述
GTL2005 Series 3.3 V Quad Bidirectional Non-Latched Translator - TSSOP-14
Bidirectional ROHS3Compliant Surface Mount Mixed Signal Mixed Signal Translator -40C~85C TA
Translator GTL/GTL+ to LVTTL/TTL 4-CH Bidirectional 14-Pin TSSOP Bulk
GTL to TTL Transceiver, 1 Func, True Output, PDSO14
IC, LEVEL TRANSLATOR, 4 I/P, TSSOP-14
IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 14TSSOP
IC XLATR QUAD BI-DIREC 14-TSSOP
SPECIALTY INTERFACE CIRCUIT PDSO14
IC, LEVEL TRANSLATOR, 4 I/P, TSSOP-14; No. of Inputs: 4; Output Current: -; Propagation Delay: 4.4ns; No. of Pins: 14Pins; Logic Case Style: TSSOP; Supply Voltage Min: 3V; Supply Voltage Max: 3.6V; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Logic Type: Bidirectional Level Translator; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)