NorComp 171-037-202L011
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal, #4-40
EOL
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
40
Authorized Distributors
3
Gender
Female
Female
Number of Positions
37
Number of Rows
2
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Contact Plating
Gold
Gold
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2015-05-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
AmphenolL77SDC37S
D Sub Connector, Standard, Receptacle, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
Amphenol Communications SolutionsL77SDC37SVFM
Conn D-Subminiature SKT 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
HARTING Elektronik09672374704
D Sub Connector, Tin & Dimple, DC, Receptacle, 37, Metal RoHS Compliant: Yes
Conn D-Subminiature F 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Cable Mount 37 Terminal 1 Port
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
描述
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
D Sub Connector, Receptacle, 37Pos; No. Of Contacts:37Contacts; Gender:Receptacle; Contact Termination Type:Solder; D Sub Shell Size:Dc; Product Range:171 Series; Connector Body Material:Steel Body; Contact Material:Phosphor Bronze Rohs Compliant: Yes |Norcomp 171-037-202L011