NKK Switches LP0125CMKW01F
Switch, P/b, DPDT, On-(on), Round, Snap-in Mnt, Non-illuminated, Green Cap, 3A, 125VAC, Qc
Production
数据表和文档
TME
Datasheet6 页8 年前
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NKK SwitchesLP0125CCKW01F
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, GREEN CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CCKW015FB
Switch Push Button ON (ON) DPDT Button 3A 250VAC 30VDC Quick Connect/Solder Lug
NKK SwitchesLP0125CCKW01C
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, RED CAP,3A,125VAC, QC
描述
Pushbutton Switch, DPDT, On-(on), Momentary
Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) 3A GRN SNAP-IN MOUNT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Switch Push Button ON (ON) DPDT Round Plunger 3A 250VAC 30VDC Momentary Contact Quick Connect/Solder Lug Thru-
Contact Configuration = 1CO / Poles = 2 / Actuator Type = Flat Button / Switching Function = ON-(ON) / Contact Current = 3 A / Contact Voltage = 30 VDC / Contact Voltage = 125 VAC / Contact Voltage = 250 VAC / Cut Out Size (Diameter) mm = 17.3 / Legend = None / Termination Type = Soldering Lugs / Termination Type = Quick Connect Terminal, 2.8 x 0.5 mm / Mounting Type = Snap-In / Switch Material = Polybutylene Terephthalate (PBT) / Switch Colour = Black / Green / Series = LP01 / Standards Met = UL 94 V-0