KYOCERA AVX UWG1V221MNL1GS
220uF 35V 335mA@120Hz 150m惟 卤20% SMD, D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,868
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
335 mA
375 mA
375 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
相关零件
PanasonicEEE-FC1E221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-FC1V221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC1E221AP
WG Series 220 uF 25 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUCD1V221MCL6GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCD1E221MCL6GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
220¦ÌF 35V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 335mA@ 120Hz,670mA@ 100kHz SMD 10.3mm*10.3mm*10.5mm
Low Impedance Chip Type, 220 μ F, 35 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Radial Can - SMD UWG 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 35V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UWG1V221MNL1GS