Nichicon UWG1E470MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 25V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,777
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
115 mA
79 mA
79 mA
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
6.5024 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEV-FC1E470P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-FC1E470P
Cap Aluminum 47uF 25V 20% (8 X 6.2mm) SMD 230mA 1000h 105°C Embossed T/R
PanasonicEEE-FC1E470AP
Wurth Elektronik865090449007
WCAP-ASLU Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUB 25V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUWT1E470MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 25V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
47uF 25V 115mA@120Hz 400m惟 卤20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333
47¦ÌF 25V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 115mA@ 120Hz,230mA@ 100kHz SMD 8.3mm*8.3mm*6.5mm
Low Impedance Chip Type, 47 μ F, 25 V, -55°C to 105°C, RoHS