Nichicon UWG1C221MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
550
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
335 mA
216 mA
216 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFC1C221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC1C221AP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 102mA 1000h 125C T/R
PanasonicEEE-HA1C221XP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConEMVY160ADA221MF80G
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 1000h 105C Automotive T/R
描述
Low Impedance Chip Type, 220 μ F, 16 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Smt - Small Chip/ Tp&reel |Nichicon UWG1C221MNL1GS
WG ELEC SM 220UF 16V 10X10