Nichicon UVZ2A4R7MDD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-83.86%
Stock
8,944
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
32 mA
38 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConEKMG101ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 32mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
United Chemi-ConEKMG101ETC4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 32mA 1000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKMG101ETD4R7ME11D
PanasonicECA-2AHG4R7
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-2AHG4R7B
Panasonic ECA2AHG4R7B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
VZ Series 4.7 uF 100 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
32mA@120Hz 卤20% 5mm 100V 4.7uF Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS