Nichicon UVZ2A2R2MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.31%
Stock
26,651
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
21 mA
21 mA
21 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF
United Chemi-ConEKMG101ELL2R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 21mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA2AHG2R2
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-2AHG2R2B
Panasonic ECA2AHG2R2B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUFG2A2R2MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG101ETC2R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 21mA 1000h 105°C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 21mA 1000h 105C Ammo
2.2uF 100V 卤20% 21mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Electrolytic Aluminum 5*11 100V 2.2uF ±20% PIN-2
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance: 2.2µF; Voltage(DC): 100V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 100
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2.2Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ2A2R2MDD1TD