Nichicon UVZ1V471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
Future Electronics
element14
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.55%
Stock
56,132
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
460 mA
460 mA
460 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKMG350ELL471MJ16S
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 460mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUKT1V471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKMG250ELL471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG250ETD471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 460mA 1000h 105C Ammo
VZ Series 470 uF 35 V 105°C Ø10 x 16mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 470UF EXT TEMPERATURE, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spaci
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1V471MPD1TD