KYOCERA AVX UVZ1H221MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
element14
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
300 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
PanasonicEEE-1HA221UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm