KYOCERA AVX UVZ1E102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 1000muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
Future Electronics
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
680 mA
680 mA
680 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKMG250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 680mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConKMG25VB102M10X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
PanasonicECA1EHG102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1EHG102B
Capacitor Aluminum 1000uF 25VDC 20% 10 X 20mm RDL 5mm 680mA 2000 hr Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1660mA 7000h 105C Automotive Ammo
描述
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 1000UF 20% RADIAL 10X20 LS 5MM
1000uF 25V 卤20% 680mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VZ Series 1000 uF 25 V 105°C Ø10 x 20mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 680mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UVZ1E102MPD1TD