KYOCERA AVX UVZ1C470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
12,227
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Ripple Current
79 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1CHG470
NHG Series 16 V 47 uF 105°C 1 K Hrs Radial Aluminum Electrolytic Capacitor