Nichicon UVZ1C101MDD1TA
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 115mA 1000h 105C Ammo
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,254
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
115 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConEKMG160ELL101ME11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 110mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-1CHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1CHG101I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECE-A1CKA101
Cap Aluminum 100uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 91mA 1000h 85°C Bulk
描述
VZ Series 100 uF 16 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 16V 105c 20%
Capacitor Alum Elect, 100Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1C101MDD1TA