Nichicon UVZ1A682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVZ1A682MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Stock
2,312
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.57 A
1.57 A
1.57 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
相关零件
United Chemi-ConEKMG100ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUVY1A682MHD
VY Series 6800 uF 10V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconURZ1A682MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
NichiconUKT1A682MHD
6800uF 10V 卤20% 1.57A@120Hz Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA1AHG682
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1570mA 2000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUHD1A682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 10V 6800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
6800uF 10V 卤20% 1.57A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor 6800Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:6800Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1A682MHD