KYOCERA AVX UVZ0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
8,700
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
65 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A0JKS470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A0JKA470
Cap Aluminum 47uF 6.3V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 46mA 1000h 85°C Bulk
PanasonicEEE-HA0J470R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
NichiconUPW0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPS0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 47UF 20% RADIAL 5X11 LS 2MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT, 47UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:11mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Series:VZ ;RoHS Compliant: Yes