KYOCERA AVX UVZ0J221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,566
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
145 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-0JHG221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECEA0JKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FC0J221
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 290mA 1000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR0J221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 220muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPW0J221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUSR0J221MDD
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 120mA 2000 hr Bulk
描述
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 145mA 1000h 105C Bulk
220uF 6.3V 卤20% 145mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 220UF 20% RADIAL 5X11 LS 2MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ0J221MDD