Nichicon UVY2E100MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.01%
Stock
11,483
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
71 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
14.5034 mm
14.5034 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 200V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
United Chemi-ConEKMQ201ELL100MHB5D
Cap Aluminum Lytic 10uF 200V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 57mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG201ELL100MJ16S
Cap Aluminum Lytic 10uF 200V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 74mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUPW2D100MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 200V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
10uF 200V ±20% 152mA@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 250V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
10uF 卤20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS