Nichicon UVY2A221MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 100V 220muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+51.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Stock
7,748
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
390 mA
560 mA
560 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconURZ2A221MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 100V 220muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 100V 220muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMG101ELL221MK25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 100V, 20%, RADIAL
KYOCERA AVXUFG1K221MHM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 80V 220muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMQ101ELL221MK20S
Cap Aluminum Lytic 220uF 100V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 390mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA2AM221
Cap Aluminum Lytic 220uF 100V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 550mA 2000h 85C Automotive Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 220uF 100V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 390mA 1000h 105C Ammo
220uF 100V 卤20% 390mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:220µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polari
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vy; Capacidad:220Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UVY2A221MHD1TO