Nichicon UVY1J220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVY1J220MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Stock
24,537
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
71 mA
71 mA
71 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConEKMG630ELL220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 71mA 1000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1JHG220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL220ME11D
Capacitor Aluminum 22uF 50VDC 20% 5 X 11mm RDL 2mm 65mA 1000 hr Bulk
United Chemi-ConEKMG500ETC220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 65mA 1000h 105°C Ammo Pack
PanasonicECA1JHG220B
Panasonic ECA1JHG220B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF 63 V, VY SERIES 1000H 5 (DIA.) X 11MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22¦ÌF 63V ¡À20% 2mm 1000h@ 105¡ãC 142mA@ 10kHz,71mA@ 120Hz 5101-4 5mm*11mm*12.5mm
Miniature Sized, Wide Temperature Range Lead Type, 22 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL TH