KYOCERA AVX UVY1H4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
3 个月趋势:
-28.53%
Stock
2,988
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3 Ω
1.3 Ω
Ripple Current
30 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm