Nichicon UVY1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
3 个月趋势:
-2.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVY1H330MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
23,747
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
90 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVZ1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 90mA 1000h 105°C Bulk
NICHICON UPW1J330MED1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 63V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKMG630ELL330MF11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF, 63V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF 50 V, VY SERIES 1000H 5 (DIA.) X 11MM
33uF 50V 卤20% 90mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount