Nichicon UVY1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
3 个月趋势:
+1.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVY1C332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,726
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.17 A
1.17 A
1.17 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVZ1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
3300uF 卤20% Plugin,D12.5xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMG160ELL332MK25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1170mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1CHG332
Cap Aluminum 3300uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1170mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1CHG332B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUKT1C332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF 16 V, VY SERIES 1000H 12.5 (DIA.) X 25MM
3300uF 16V 卤20% 1.3455A@10kHz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1C332MHD