KYOCERA AVX UVR2A330MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
element14 APAC
Farnell
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,272
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
180 mA
145 mA
145 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk