KYOCERA AVX UVR1H220MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
Farnell
element14
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,503
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
95 mA
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA-1JM220
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1VM220
M Series 35 V 22 uF 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUPM1V220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVR1J220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPS1J220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1HM220
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 100mA 2000h 85C Automotive Bulk
描述
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 22UF 50V 20%,RADIAL 5X11 LS 5 MM
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 95mA 2000h 85C Ammo Pack
22uF 50V 卤20% 95mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL / 22 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
VR Series 22 F 50 V 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 22Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVR1H220MDD1TD