Nichicon UVR1A470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
Farnell
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.59%
Stock
16,565
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
100 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVP1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-A1AN470U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AN470UB
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 47uF SU BI-POL
NichiconUPW1A470MDD6
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (4 X 11mm) Radial 1.5mm 120mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
47uF 10V 卤20% 100mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
VR Series 47 uF 10 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 10V, RADIAL; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:2mm
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm; Series:Vrrohs Compliant: Yes |Nichicon UVR1A470MDD1TD