Nichicon UVR0J471MED1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,139
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
320 mA
320 mA
320 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConESMG6R3ELL471MF11D
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 320mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM471
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 380mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM471I
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 380mA 2000h 85C Ammo Pack
PanasonicECA-0JM471B
Panasonic ECA0JM471B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUFW0J471MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXZ6R3ELL471MF15D
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20%( 6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 400mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL