Nichicon UVP1V100MDD1TA
VP Series 35 V 10 uF 5 x 11 mm LS=5 mm 85°C Bipolar Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
43 mA
60 mA
60 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECEA1VN100U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 10muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010472002
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL100ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
描述
10uF 35V 卤20% 43mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 10Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1V100MDD1TA