Nichicon UVK1V470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1V470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
4,994
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
130 mA
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConESMG350ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 130mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
描述
47¦ÌF 35V ¡À20% 2mm 2000h@ 85¡ãC 130mA@ 120Hz,260mA@ 10kHz 5mm*11mm*12.5mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Miniature Sized, Standard Lead Type, 47 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH