Nichicon UVK1V222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+28.15%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1V222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,862
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.8 A
1.25 A
1.25 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 2200muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR1E222MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 2200uF 25 Volt 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1550mA 2000h 85C Bulk
PanasonicEEUHD1V222
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 2000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEU-HD1V222B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 35V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUFW1V222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA1EHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
2.2mF 35V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 85¡ãC 1.8A@ 120Hz,2.07A@ 10 kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*27mm
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Miniature Sized, Standard Lead Type, 2200 μ F, 35 V, RoHS