Nichicon UVK1H680MED
68uF 50V 卤20% 420mA@10kHz Plugin, D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1H680MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUVK1V680MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FC1J680B
Panasonic EEUFC1J680B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Wurth Elektronik860010573006
Cap, 68Uf, 35V, Alu Elec, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860010573006
PanasonicEEU-FC1J680
Capacitor Aluminum Electrolytic 68uF 63 Volt 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 405mA 2000h 105C Bulk
Wurth Elektronik860020673014
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUPJ1V680MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Standard Lead Type, 68 μ F, 50 V, RoHS