Nichicon UVK1V680MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1V680MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860010473006
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010573006
Cap, 68Uf, 35V, Alu Elec, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860010573006
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMG250ELL680ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 68uF 25 Volt
PanasonicEEU-FM1V680
Cap Aluminum 68uF 35V 20% (6 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 2000h 105°C Bulk
描述
68uF 35V 卤20% 160mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
68¦ÌF 35V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 85¡ãC 160mA@ 120Hz,320mA@ 10kHz ,D6.3xL11mm 11mm*12.5mm
Miniature Sized, Standard Lead Type, 68 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL TH