Nichicon UVK1H220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.47%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1H220MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,050
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
95 mA
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUFW1H220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUFW1J220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1JM220
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1VM220
M Series 35 V 22 uF 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicECA-1JM220B
Cap Aluminum 22uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 105mA 2000h 85C Ammo Pack
描述
22uF 50V 卤20% 95mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22¦ÌF 50V ¡À20% 2mm 2000h@ 85¡ãC 190mA@ 10kHz,95mA@ 120Hz ,D5xL11mm 5mm*11mm*11mm
Miniature Sized, Standard Lead Type, 22 μ F, 50 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL TH