Nichicon UVK1H102MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,566
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.35 A
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA1JM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXUVR1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1JM102B
KYOCERA AVXUVR1J102MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 63 Volt 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
NichiconUVK1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA1HHG102
描述
1000uF 50V 卤20% 1.35A@120Hz Plugin,D12.5xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
1mF 50V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.35A@ 120Hz,1.5525A@ 10 kHz 12.5mm*25mm*27mm
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UVK1H102MHD1TO
VK ELEC RAD 1000UF 50V 5MM T/A