Nichicon UVK1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.34%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1E472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,079
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.2 A
2.12 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-HD1E472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-HD1E472B
PanasonicECA-1EHG472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL472MLN3S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2420mA 2000h 85°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2200mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 4700Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1E472MHD