KYOCERA AVX UVK1E103MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+20.15%
Stock
21,648
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
53 mΩ
Ripple Current
2.8 A
2.8 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
41.5036 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
United Chemi-ConEKMH250VSN103MP40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
United Chemi-ConESMH250VSN103MP40T
United Chemi-ConESMQ250ELL103MM40S
NichiconUKW1E103MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 10000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
PanasonicEEU-HD1E103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20%( 18 X 40mm) Radial 7.5mm 2800mA 2000h 85C Bulk
10000uF 25V 卤20% 4.5A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL / 10000 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10000Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:10000Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1E103MHD