Nichicon UVK1C221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1C221MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
15,483
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
260 mA
260 mA
260 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG160ELL221MF11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 260mA 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010373010
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
220uF 16V ±20% 280mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA1CM221
Cap Aluminum 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1CM221B
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 280mA 2000h 85C Automotive Ammo
描述
220uF 16V 卤20% 260mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
220¦ÌF 16V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 85¡ãC 260mA@ 120Hz,390mA@ 10kHz ,D6.3xL11mm 6.3mm*11mm*12.5mm
Miniature Sized, Standard Lead Type, 220 μ F, 16 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH