Nichicon UUR1V151MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,867
Authorized Distributors
4
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
214 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
PanasonicEEE-FKE151XSP
Cap Aluminum Lytic 150uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.34 Ohm 280mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVE350ADA151MHA0G
150uF 35V 260mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVA250ADA151MHA0G
150uF 25V 210mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVA350ADA151MHA0G
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 210mA 2000h 85°C Cardboard T/R
PanasonicEEEFK1V151P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
150uF 35V 214mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
150¦ÌF 35V ¡À20% 2000h@ 85¡ãC 214mA@ 120Hz,278.2mA@ 10kHz SMD 8.3mm*8.3mm*10.5mm
High C/V Chip Type, 150 μ F, 35 V, -40°C to 85°C, RoHS