Nichicon UUR1H151MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 4141
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
United Chemi-ConEMVE350ADA151MHA0G
150uF 35V 260mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVA350ADA151MHA0G
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 210mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUWT1H151MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 50V 150muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFK1V151P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
150¦ÌF 50V ¡À20% 2000h@ 85¡ãC 238mA@ 120Hz,309.4mA@ 10kHz SMD 10.3mm*10.3mm*10.5mm
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD
High C/V Chip Type, 150 μ F, 50 V, -40°C to 85°C, RoHS