Nichicon UUR0G471MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 4V 470muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,189
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
200 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
6.2992 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
United Chemi-ConEMVA4R0ADA471MF80G
Cap Aluminum Lytic 470uF 4V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 150mA 2000h 85°C Cardboard T/R
PanasonicEEE-1CA471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-1CA471UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-0JA471P
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470Uf,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 16 V, UR SERIES 2000H 10 (DIA.) X 10MM
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
UR Series 470 uF 4 V 85°C Ø6.3 x 7.7mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 470UF 20% 4V SMD / 470 µF 4 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SMD 4VOLTS 470UF HIGH CV
470uF 4V 200mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 2626
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 470uF 4V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 200mA 2000h 85C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 4V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):4V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ur Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUR0G471MCL1GS