Nichicon UUL1E330MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.93%
Stock
70,337
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
48 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
6.096 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Wurth Elektronik865230443004
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEEHD1E330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 25V 33muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUT 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEH-ZA1E330R
SMD Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor, 33uF, 25V, 20%
United Chemi-ConEMVL250ADA330MF60G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, 2826
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCB 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 48mA 5000h 105C Automotive T/R
33uF 25V 48mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626