Nichicon UUL1E100MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
HQonline
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.31%
Stock
22,448
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.2 Ω
7.2 Ω
Ripple Current
25 mA
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
相关零件
PanasonicEEEHD1E100AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik865230440002
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicECEA1EKS100
Panasonic ECEA1EKS100 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUT 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UZG 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF 25 V, UL SERIES 5000H 5 (DIA.) X 5.8MM
10uF 25V 25mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD / 10 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 25mA 5000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2121
UL Series 10 uF 25 V 105 °C 5.3 x 5.3 x 5.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 10uF